Aktualności
2019-08-16
Od nowego sezonu treningowego 2019/20, który rozpoczyna się tuż po wakacjach - na początku września, zapraszamy wszystkich chętnych na zajęcia Taekwon-Do dla dorosłych - TKD 25+.
 
2019-08-08
W dniu 8 sierpnia 2019 roku sztab szkoleniowy Polskiego Związku Taekwon-Do ogłosił powołania na zgrupowanie Reprezentacji Polski oraz na XXV Mistrzostwa Europy Juniorów i XXXIV Mistrzostwa Europy Seniorów, które odbędą się w dniach 10-13 pażdziernika w Sarajewie w Bośni i Hercegowinie.
 
Należymy do
 • Zajęcia Taekwon-Do
  TRZY POZIOMY ZAAWANSOWANIA
  Grupa początkująca

  Grupa średniozaawansowana

  Grupa zaawansowana
   
 • Zajęcia TKD Tigers
  NAUCZENIE I WYCHOWANIE DZIECI W WIEKU 4-7 LAT
  Zachowanie się w różnych sytuacjach
  Obrona przed przemocą i znęcaniem się
  Zdrowy styl życia i odżywianie
  Kondycja fizyczna
  Praca zespołowa i przywództwo
  Wartości rodzinne
   
 • Siła tradycji
  JESTEŚMY Z WAMI 25 LAT
  Nasz klub rozpoczął swoją działalność
  28 marca 1994 roku

  Już ćwierć wieku działamy na rzecz mieszkańców miasta i powiatu
   
 • Zajęcia FITNESS
  ZAJĘCIA DLA PAŃ
  Zdrowy kręgosłup - Stretching
  Joga
  Gimnastyka kręgosłupa
  Power Step+ / Step 40+
  TBC / Gimnastyka / Step
  Zumba / Zumba Kids
   
 • Zajęcia z pływania
  ZAJĘCIA NA BASENIE DLA DZIECI I DOROSŁYCH
  Aqua Aerobic

  Aqua TBC

  Nauka pływania dla dzieci i młodzieży
   
 • Mistrzostwa Świata 2019
  NASI KLUBOWICZE W KADRZE POLSKI
  Cezary Jackowski: Wicemistrz Świata juniorów
  w konkurencji drużynowych technik specjalnych

  Podopieczne Mistrza Jacka Łuniewskiego:
  15 medali - 5 tytułów Mistrzyń Świata
   
 • Projekty lokalne
  WSPÓŁPRACA Z SAMORZĄDEM LOKALNYM
  Działalność społeczna

  Wspieranie zadań publicznych

  Organizacja zawodów i obozów sportowych
   
 • Program Rodzinny Mińsk
  MIŃSKA KARTA DUŻEJ RODZINY
  Zniżki w opłatach za zajęcia:

  - Taekwon-Do
  - FITNESS
  - Nauka pływania
   

Plan zajęć

Godzina PONIEDZIAŁEK WTOREK ŚRODA CZWARTEK PIĄTEK SOBOTA
10:00

11:00

16:00

Zdrowy kręgosłup

- Stretching

MARTA

Gimnastyka

zdrowotna

MARTA

18:00

19:00

Zumba

ASIA

TBC

JAREK

19:30 - 20:30

Jerry Fit

JAREK
20:00

Power Step +

KAROLINA

Aqua Aerobic

JAREK

(na basenie)

Step

MARTA

20:30 - 21:30

Step 40+

MARTA
21:00

Joga

KAROLINA

Gimnastyka

ASIA

Zumba Kids - to zajęcia o charakterystyce taneczno-zabawowej, stanowiące połączenie tańca wraz z przyjemnie spędzonym czasem. Lekcje odbywają się w wesołej atmosferze, muzyka jest energiczna i porywająca do tańca, głównie są to rytmy latynoskie, ale także utwory przeznaczone do zabaw z dziećmi. Jest to 50 minut fantastycznej zabawy, dzięki której Państwa dziecko poprawi swoją koordynację ruchową, a także wzmocni i rozciągnie ciało. Zajęcia zaczynają się od rozgrzewki, aby dobrze rozgrzać mięśnie i przygotować organizm dziecka do dalszych ćwiczeń. Następnie rozpoczyna się nauka kroków tańca. Dzieci nie lubią monotonii, dlatego też przygotowywane są dla nich specjalne gry i zabawy, a na koniec zadbamy o rozciągnięcie i rozluźnienie mięśni. Dzięki Zumba Kids, mogą nie tylko zdrowo spędzić czas, ale także w krótkim czasie mogą nauczyć się nowych układów tanecznych, poprawić kondycję fizyczną, gibkość, jak również poznać nowych przyjaciół czy budować świadomość zdrowego stylu życia i fitness.

Aqua Aerobik - rodzaj gimnastyki w wodzie dla osób w każdym wieku, o różnym poziomie umiejętności pływackich i sprawności fizycznej. Zalecane jako forma aktywności dla wszystkich, w tym: kobiet w ciąży, osób starszych, z nadwagą, cierpiących na reumatyzm, osteoporozę, bóle kręgosłupa i inne problemy w obrębie układu ruchu.

Gimnastyka zdrowotna - spokojna forma ćwiczeń fizycznych sprzyjająca utrzymaniu równowagi mięśniowej  w organizmie. Zajęcia te przyczyniają się między innymi do wzmocnienia i uelastycznienia  mięśni posturalnych, poprawy postawy ciała, odciążenia kręgosłupa oraz ogólnej poprawy zdrowia i samopoczucia ćwiczących. Zajęcia  przeznaczone są dla każdego, bez względu na wiek, płeć i kondycję fizyczną.

Zdrowy kręgosłup - Stretching – spokojna gimnastyka dla każdego, różne formy rehabilitacji dla osób z problemami kręgosłupa. Zajęcia z naciskiem na rozluźnienie i rozciągnięcie mięśni napiętych, przykurzonych, decydujących o nieprawidłowej sylwetce ciała.

TBC - zajęcia typu "dwa w jednym" – łączą ćwiczenia aerobowe (przyśpieszające oddech i puls) ze wzmacniającymi. Skrót TBC oznacza „total body conditioning”, czyli modelowanie całego ciała. Zajęcia te cieszą się wielkim powodzeniem zarówno wśród początkujących, jak i zapalonych sportowców. To zajęcia dla wszystkich, zwłaszcza tych, którzy unikają sal fitness, bojąc się, że nie poradzą sobie kondycyjnie. Debiutant może zacząć trening bez ciężarków, a kiedy wzmocni formę może sięgnąć po hantle albo zwiększyć ich wagę. Nie ma podziału na zajęcia dla zaawansowanych i początkujących, więc w każdym momencie można dołączyć do grupy.  Dzięki ćwiczeniom skóra jest lepiej ukrwiona i napięta, dlatego ćwiczenia pomagają walczyć z  cellulitem. Dwie składowe TBC dają dwa rezultaty: wzmocnienie mięśni i ogólnej kondycji oraz utratę tkanki tłuszczowej i poprawę wydolności tlenowej.

Power Step+ - intensywne, choreograficzne zajęcia z wykorzystaniem stopnia. Redukujemy tkankę tłuszczową wzmacniając jednocześnie dolne partie mięśniowe. Trening ten wpływa korzystnie na układ krwionośny, przy stosunkowo małym obciążeniu (przy odpowiedniej technice). Zajęcia powodują znaczny wzrost wydolności ogólnej organizmu. Są również dobrym treningiem koordynacyjnym dla ciała i umysłu. „+” oznacza, że każde zajęcia zakończone są 10.minutowym treningiem jednej partii mięśniowej (brzuch, ramiona, pośladki, nogi lub tułów).

Step 40+ - wesołe i rytmiczne zajęcia na platformie o średniej intensywności skierowane do osób w średnim wieku, wzmacniające dolne części ciała.

Joga - wg metody Iyengara, Metoda ta, wyróżnia się wyjątkową precyzją. Każda część ciała wykonuje ściśle określoną pracę. Nie ma tu miejsca na dowolność. Ciało jest używane jako narzędzie do poszerzania świadomości i wyciszania umysłu. Praktyka polega na uważnym wejściu w pozycję (asanę) i pozostaniu w niej przez odpowiedni czas. Ćwiczący stale docierają do granic swoich możliwości i przechodząc je osiągają postępy i terapeutyczne efekty. Wyjątkową cechą jogi Iyengara jest wykorzystanie licznych pomocy: koców, lin, kostek, pasków. Umożliwiają one doświadczanie dobroczynnego działania asan osobom o znacznych indywidualnych ograniczeniach. Szczegółowo opracowane pozycje leczą różne dolegliwości prowadząc ćwiczącego ku pełnemu zdrowiu. Każda sesja kończy się pozycjami relaksacyjnymi.

Zumba - to trening dla każdego - nieważne, ile masz lat, jaką masz kondycje i czy znasz chociażby podstawowe kroki jakiegokolwiek rodzaju tańca. W zumbie przede wszystkim chodzi o dobrą zabawę, a przy okazji pozwala poprawić kondycję i wzmocnić mięsnie całego ciała. Proste kroki taneczne w połączeniu z dynamiczną i porywającą muzyką zachęcają każdego do szaleństwa. Każdemu poprawia samopoczucie.

Gimnastyka – spokojne zajęcia wzmacniająco- rozciągające, wykorzystujące elementy Jogi, Pilates, ćwiczeń rehabilitacyjnych, Stretchingu - obejmujące mięśnie całego organizmu. Idealne dla osób początkujących, z problemami kręgosłupa oraz tych którzy dbają lub pragną zadbać o swoje zdrowie.  

Jerry Fit - to nowatorski program w którym nacisk jest kładziony na proste i skuteczne ćwiczenia skupiające się głównie na pracy mięśni nóg, pośladków oraz mięśni posturalnych (brzucha, bioder, górnej i dolnej części pleców), które odpowiadają przede wszystkim za utrzymywanie poprawnej postawy ciała. A to wszystko w towarzystwie najlepszych utworów muzycznych.

Step – kompleksowy zestaw ćwiczeń obejmujących wszystkie partie mięśniowe o charakterze aerobowym (z wykorzystaniem platform do ćwiczeń STEP) o średniej i dużej intensywności w znaczny sposób „spalający” tkankę tłuszczową.

Nasz adres
Miński Klub Sportowy "TAEKWON-DO"
ul. Dąbrówki 28/1 (nad "Biedronką")
05-300 Mińsk Mazowiecki
Bank
Bank PKO BP o/Mińsk Mazowiecki
Nr konta 84 1020 4476 0000 8102 0079 0840
Adres korespondencyjny
Jacek Łuniewski
ul. Szpitalna 17/53
05-300 Mińsk Mazowiecki


E-mail
jacektkd@wp.pl
Telefony
RECEPCJA KLUBU
787 796 064 od godz. 17.00
Trener Taekwon-Do
608 497 616
Trener Fitness / Pływanie
602 361 229
Copyright 2013 MKS „TAEKWON-DO”