Szkoła pływania

 

SZKOŁA PŁYWANIA

NAUKA PŁYWANIA – JAK TO SIĘ ZACZĘŁO?

KRÓTKA HISTORIA

W czerwcu 1991 roku studentka AWF w Warszawie – Marta Łuniewska, robiąca specjalizację z pływania, zafascynowana nauką pływania i zajęciami w wodzie zgłasza się do Dowództwa Jednostki Wojskowej w Mińsku Mazowieckim i kierownika basenu wojskowego Piotra Wąska o umożliwienie zorganizowania nauki pływania dla dzieci i młodzieży z terenu naszego miasta.

Pomysł został bardzo pozytywnie odebrany. Dlatego też od 01.09.1991 roku ruszyliśmy z nauką pływania przy Klubie Garnizonowym. Zorganizowaliśmy dwie grupy: początkującą i zaawansowaną.

Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki, o godz. 17.00 i 18.00.

BYŁY TO PIERWSZE ZAJĘCIA NAUKI PŁYWANIA W NASZYM MIESCIE A NAWET POWIECIEOd 01.09.1994 roku działający od marca Miński Klub Sportowy TAEKWON-DO wynajął basen i rozpoczął naukę pływania  dla członków naszego klubu. Zajęcia odbywały się w soboty o godz. 10.00.

Zajęcia cieszyły się dużym powodzeniem. Dlatego też nauka pływania została wciągnięta do działalności naszego klubu i jest nierozerwalnym elementem pracy klubu do dnia dzisiejszego.

W maju 2009 roku zostaliśmy poinformowani, że nie możemy od września prowadzić nauki pływania na obiektach wojskowych ze względu na zmianę przepisów. Nie poddaliśmy się, nie przerwaliśmy nauki pływania. Zorganizowaliśmy transport i przenieśliśmy naukę pływania na krytą pływalnię w Sulejówku, na którą dojeżdżaliśmy 2 razy w tygodniu.

Zbawieniem było otwarcie w 2010 roku kompleksu basenowego – aqua park przy MOSiR-rze w Mińsku Mazowieckim. Od września 2010 roku do dnia dzisiejszego wynajmujemy tory i basen do nauki pływania, na których prowadzimy naukę i doskonalenie pływania oraz gimnastykę w wodzie – aqua aerobic.

Początek roku 2019 przyniósł ze sobą kolejne pomysły. Nauka pływania doczekała się nazwy i loga. Autorem nazwy i loga jest Marta Łuniewska, natomiast szaty graficznej Wojciech Cichoń.

Aktualizacja treści 10.10.2023r. P.K

Dlaczego Morsy?

Mors to zwierzę bardzo towarzyskie, żyjące w dużych grupach, świetnie pływające i żyjące w zimnych strefach klimatycznych – Arktyka. Charakterystyka tych zwierząt przypomina nam nasze działanie.

Lubimy pracę w grupach, jesteśmy towarzyscy, chcemy doskonale i poprawnie nauczyć pływać, a od 2012 roku regularnie morsujemy w okresie zimowym.

CO JEST NASZYM CELEM I CO CHRAKTERYZUJE NASZĄ PRACĘ?

Naszym celem jest przede wszystkim nauka i doskonalenie pływania.

Naukę pływania mamy podzieloną na małe grupy –  w zależności od stopnia zaawansowania. Od grupy najmłodszej (5-7 lat), która nastawiona jest na oswajanie z wodą poprzez zabawę, przez grupy początkujące uczące się elementarnego pływania i poprawnej pozycji ciała w wodzie, do  grup zaawansowanych, gdzie kładziemy nacisk na poprawną technikę pływania i elementy ratownictwa.

Prowadzimy również zajęcia indywidualne dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych w każdym dniu tygodnia i różnych godzinach dogodnych dla kursanta.

Co nas charakteryzuje: solidność, profesjonalizm, pasja, zarażanie pozytywną energią oraz  kolor – pomarańczowy.

Zajęcia prowadzą fascynaci sportu, wykwalifikowani instruktorzy, trenerzy i czynnie pracujący nauczyciele wychowania fizycznego.

Marta Łuniewska
Urszula Rudzka
Jacek Łuniewski
Jacek Rudzki
Piotr Wycisłowski

Taekwon-do

FITNESS

Pływanie

Miński Klub Sportowy

Pływanie

7 + 10 =

Infornacja:

  • Trener Taekwon-Do telP: 608 497 616
  • Trener Fitness / Pływanie tel: 602 361 229
Bank: PLN: 84 1020 4476 0000 8102 0079 0840
EUR: 57 1020 4476 0000 8002 0417 5220

Miński Klub Sportowy „TAEKWON-DO”

Adres korespondencyjny:

Jacek Łuniewski
ul. Księżycowa 10
05-300 Targówka

NASZ ADRES:

Miński Klub Sportowy „TAEKWON-DO”
ul. Dąbrówki 28/1 (nad „Biedronką”)
05-300 Mińsk Mazowiecki