Aktualności
2020-08-01
Jak co roku, w wakacje, klubowicze Mińskiego Klubu Sportowego TAEKWON-DO uczestniczyli w letnim obozie sportowo - rekreacyjnym.
 
2020-07-14
We wtorek, 14 lipca 2020, delegacja Polskiego Związku Taekwon-Do, wsparta obecnością pani Teresy Wargockiej - mińszczanki, poseł na Sejm RP, gościła w siedzibie Ministerstwa Sportu w Warszawie.
 
Należymy do
 • Zajęcia Taekwon-Do
  TRZY POZIOMY ZAAWANSOWANIA
  Grupa początkująca

  Grupa średniozaawansowana

  Grupa zaawansowana
   
 • Zajęcia TKD Tigers
  NAUCZENIE I WYCHOWANIE DZIECI W WIEKU 4-7 LAT
  Zachowanie się w różnych sytuacjach
  Obrona przed przemocą i znęcaniem się
  Zdrowy styl życia i odżywianie
  Kondycja fizyczna
  Praca zespołowa i przywództwo
  Wartości rodzinne
   
 • Siła tradycji
  JESTEŚMY Z WAMI 25 LAT
  Nasz klub rozpoczął swoją działalność
  28 marca 1994 roku

  Już ćwierć wieku działamy na rzecz mieszkańców miasta i powiatu
   
 • Zajęcia FITNESS
  ZAJĘCIA DLA PAŃ
  Zdrowy kręgosłup - Stretching
  Joga Fit / Jerry Cross
  Gimnastyka kręgosłupa
  Power Step+ / Step 40+
  TBC / Gimnastyka / Step
  TKD 25+
   
 • Zajęcia z pływania
  ZAJĘCIA NA BASENIE DLA DZIECI I DOROSŁYCH
  Aqua Aerobic

  Aqua TBC

  Nauka pływania dla dzieci i młodzieży
   
 • Mistrzostwa Europy 2019
  NASI KLUBOWICZE W KADRZE POLSKI
  Cezary Jackowski:
  - złoto w drużynowych układach formalnych
  - złoto w drużynowych technikach specjalnych

  Julia Kawka:
  - brąz w drużynowych układach formalnych
   
 • Projekty lokalne
  WSPÓŁPRACA Z SAMORZĄDEM LOKALNYM
  Działalność społeczna

  Wspieranie zadań publicznych

  Organizacja zawodów i obozów sportowych
   
 • Program Rodzinny Mińsk
  MIŃSKA KARTA DUŻEJ RODZINY
  Zniżki w opłatach za zajęcia:

  - Taekwon-Do
  - FITNESS
  - Nauka pływania
   

Wigilia Klubowa 2015 - 17/12/2015, Mińsk Maz.

Do tradycji Mińskiego Klubu Sportowego TAEKWON-DO należą coroczne spotkania wigilijne. Zgodnie z tą tradycją, w czwartek 17 grudnia, w siedzibie klubu odbyła się Wigilia Klubowa 2015.

W tym przedświątecznym tygodniu w klubie, oprócz zawodników, zebrali się także ich rodzice, przyjaciele klubu oraz dawni klubowicze nie związani już aktywnie z Taekwon – Do, chętnie jednak odwiedzający klub chociaż raz w roku aby podzielić się wspólnie opłatkiem.

Wigilia rozpoczęła się od czytania przez Cezarego Jackowskiego, jednego z młodszych zawodników klubu, fragmentu Pisma Świętego. Po tym wstępie Mistrz Jacek Łuniewski złożył wszystkim zebranym serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne, a następnie wspólnie z Igorem Koczyrkiewiczem i Prezes Klubu Martą Łuniewską podsumowali sportowe i organizacyjne osiągnięcia klubu w kończącym się roku. Po tej uroczystej części rozpoczęło się wspólne dzielenie opłatkiem, będącym odwiecznym symbolem zgody i pojednania.

Na klubowym stole nie zabrakło tradycyjnych potraw wigilijnych. Jak zwykle klubowa wigilia była okazją do wymiany poglądów, dyskusji i wspomnień o minionym czasie a także rozmów o planach na nadchodzący Nowy Rok 2016.

Mijający rok 2015 obfitował w wiele wydarzeń sportowych i organizacyjnych w życiu Mińskiego Klubu Sportowego TAEKWON-DO. Klub w zakończonym roku startowym uczestniczył w 12 międzynarodowych, ogólnopolskich oraz regionalnych imprezach sportowych, na których klubowicze 183 razy stawali na podium - zajmując 65 razy pierwsze miejsca.

Mińscy zawodnicy 9 krotnie stawali na podium Mistrzostw Polski Juniorów oraz Juniorów Młodszych, przywieźli także 5 medali z Mistrzostw Świata we Włoszech oraz 7 medali z Mistrzostw Europy w Szkocji. 

W ramach wspierania zadania publicznego "Porządek i bezpieczeństwo publiczne", wraz z Urzędem Miasta, klub poprowadził kolejną edycję zapoczątkowanego w 2012 roku bezpłatnego kursu samoobrony dla kobiet pod nazwą "Bezpieczna i aktywna kobieta".

W wakacje, w ramach akcji „Klubowe lato 2015”, po raz kolejny mińscy klubowicze mieli okazję wyjazdu na obóz sportowo – żeglarski do miejscowości Swornegacie na Kaszubach.

W klubowym elitarnym gronie „czarnych pasów” - posiadaczy stopni mistrzowskich - swoje kolejne stopnie DAN zdobyli Marcin Widerski i Marek Skiba -  promocje na III DAN. Pierwsze stopnie mistrzowskie I DAN zdobyli: Michalina Mikulska, Natalia Piórkowska i Marta Krajewska.

W ramach Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży, prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki RP oraz Polską Federację Sportu Młodzieżowego, Miński Klub Sportowy TAEKWON - DO osiągnął znakomity wynik zdobywając dla Województwa Mazowieckiego oraz Powiatu Mińskiego 136pkt. rankingowych.

Jest to najlepszy wynik w Powiecie Mińskim, stanowiący 70% punktów wypracowanych przez wszystkie pozostałe lokalne organizacje sportowe.

Wynik osiągnięty przez Miński Klub Sportowy TAEKWON-DO klasyfikuje go na 32.miejscu w Województwie Mazowieckim (wśród 388 sklasyfikowanych klubów) i na 227.miejscu w Polsce (na 3372 sklasyfikowane kluby) oraz na 5.miejscu wśród sklasyfikowanych 50.klubów członkowskich Polskiego Związku Taekwon-Do.

Mamy nadzieję, że nadchodzący 2016 rok będzie obfitował w podobnie miłe wydarzenia jak mijający rok!


« Powrót
Nasz adres
Miński Klub Sportowy "TAEKWON-DO"
ul. Dąbrówki 28/1 (nad "Biedronką")
05-300 Mińsk Mazowiecki
Bank
PLN: 84 1020 4476 0000 8102 0079 0840
EUR: 57 1020 4476 0000 8002 0417 5220 (IBAN)
SWIFT: BPKOPLPW


Adres korespondencyjny
Jacek Łuniewski
ul. Szpitalna 17/53
05-300 Mińsk Mazowiecki


E-mail
jacektkd@wp.pl
Telefony
RECEPCJA KLUBU
787 796 064 od godz. 17.00
Trener Taekwon-Do
608 497 616
Trener Fitness / Pływanie
602 361 229
Copyright 2013 MKS „TAEKWON-DO”