Aktualności
2020-05-16
Od poniedziałku 18 maja rozpoczynamy po przerwie treningi TAEKWON-DO w plenerze - zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia. Zapraszamy grupę I i II na godzinę 17:00, grupę III na godzinę 18:00.
 
2020-05-04
W związku z pojawiającymi się informacjami na temat stopniowego powrotu do aktywności sportowych w Polsce i związanymi z tym pytaniami ze strony naszych Klubowiczów informujemy, że od 18 maja planujemy wrócić do treningów w małych grupach - zgodnie z wytycznymi w plenerze.
 
Należymy do
 • Zajęcia Taekwon-Do
  TRZY POZIOMY ZAAWANSOWANIA
  Grupa początkująca

  Grupa średniozaawansowana

  Grupa zaawansowana
   
 • Zajęcia TKD Tigers
  NAUCZENIE I WYCHOWANIE DZIECI W WIEKU 4-7 LAT
  Zachowanie się w różnych sytuacjach
  Obrona przed przemocą i znęcaniem się
  Zdrowy styl życia i odżywianie
  Kondycja fizyczna
  Praca zespołowa i przywództwo
  Wartości rodzinne
   
 • Siła tradycji
  JESTEŚMY Z WAMI 25 LAT
  Nasz klub rozpoczął swoją działalność
  28 marca 1994 roku

  Już ćwierć wieku działamy na rzecz mieszkańców miasta i powiatu
   
 • Zajęcia FITNESS
  ZAJĘCIA DLA PAŃ
  Zdrowy kręgosłup - Stretching
  Joga Fit / Jerry Cross
  Gimnastyka kręgosłupa
  Power Step+ / Step 40+
  TBC / Gimnastyka / Step
  TKD 25+
   
 • Zajęcia z pływania
  ZAJĘCIA NA BASENIE DLA DZIECI I DOROSŁYCH
  Aqua Aerobic

  Aqua TBC

  Nauka pływania dla dzieci i młodzieży
   
 • Mistrzostwa Europy 2019
  NASI KLUBOWICZE W KADRZE POLSKI
  Cezary Jackowski:
  - złoto w drużynowych układach formalnych
  - złoto w drużynowych technikach specjalnych

  Julia Kawka:
  - brąz w drużynowych układach formalnych
   
 • Projekty lokalne
  WSPÓŁPRACA Z SAMORZĄDEM LOKALNYM
  Działalność społeczna

  Wspieranie zadań publicznych

  Organizacja zawodów i obozów sportowych
   
 • Program Rodzinny Mińsk
  MIŃSKA KARTA DUŻEJ RODZINY
  Zniżki w opłatach za zajęcia:

  - Taekwon-Do
  - FITNESS
  - Nauka pływania
   

Historia Korei

W V-IV wieku p.n.e. na terytorium Korei istniało starożytne państwo Dzoson, pokonane przez chińską dynastię Han w 108 wieku p.n.e. W I wielu p.n.e. w toku walk z Chinami powstały 3 państwa: Kogurio, Pekdze i Silla. Okres ich istnienia zwano okresem Trzech Królestw - rozwijała się sztuka i literatura wywierając wpływ na kulturę japońską. W 918 roku Wang Gon założył nową dynastię Korio (od której pochodzi nazwa Korea, przyjęta na początku XX wieku). W XIII wieku Korea uległa Mongołom. W XVII wieku po najazdach Mandżurów stała się wasalem panującej w Chinach mandżurskiej dynastii Cing. Od XVI wieku była terenem rywalizacji Chin i Japonii.

W 1910 roku Japonia anektowała Koreę i administrowała Półwyspem.

W 1945 roku, po kapitulacji Japonii w II Wojnie Światowej, do Korei wkroczyły od północy wojska radzieckie, a od południa amerykańskie. Prowizoryczną granicą obu stref stały się okolice 38 równoleżnika. W 1948 roku Korea podzieliła się na Republikę Korei (Korea Południowa) i Koreańską Republikę Ludowo-Demokratyczną (Korea Północna).

W 1950 roku KRL-D najechała na Republikę Korei wywołując 3-letnią wojnę koreańską. W 1953 roku ogłoszono zawieszenie broni. Granicę (tzw. "linię demarkacyjną") pomiędzy oboma państwami wyznaczono na 38 równoleżniku. 

             

Granica obu Korei - tzw. "Most bez powrotu" w Panmundżon


Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna oficjalnie propaguje politykę samowystarczalności (Juche), jednakże jest państwem zależnym od pomocy Chin, Rosji, Korei Południowej oraz Organizacji Narodów Zjednoczonych.

                  
Pjongjang - stolica Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej

        
Godło KRL-D
  Flaga KRL-D

Godło jest kompozycją hydroelektrowni i pięcioramiennej czerwonej gwiazdy, w stronę której lgną ryżowe kłosy. Czerwona gwiazda symbolizuje wspaniałe rewolucyjne tradycje zapoczątkowane przez Wielkiego Wodza Kim Ir Sena. Symbolizuje ona również świetlaną przyszłość jaka czeka naród koreański oraz zwycięstwo Ideologii Juche. Hydroelektrownia symbolizuje niezależność i nowoczesny przemysł skupiony w rękach mas robotniczych. Ryż symbolizuje socjalistyczną ekonomię.

Flaga jest kompozycją czerwonej gwiazdy - ma ona taką samą symbolikę jak w godle. Dwa białe pasy symbolizują wspaniałą kulturę oraz inteligencję, pracowitość robotników, patriotyzm, walkę i heroizm społeczeństwa. Dwa niebieskie pasy symbolizują wolę walki Koreańczyków z ludźmi całego świata w imię niezależności, pokoju i przyjaźni. W dolnej części, na czerwonej wstędze znajduje się napis Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna zapisana w alfabecie Hangul.


Republika Korei, której gospodarka jest wolnorynkowa, jest jedenastym najlepiej rozwiniętym ekonomicznie krajem na świecie.

        Seul - stolica Republiki Korei

Godło Republiki Korei   Flaga Republiki Korei

Godło przedstawia kwiat Hibiskusa (Ketmia syryjska) w którego środku znajduje się czerwono-niebieski symbol ostatecznej jedności. Wokół kwiatu znajduje się biało-niebieska wstęga z napisem Republika Korei zapisanym w alfabecie Hangul.

Flaga jest białym prostokątem na którym znajduje się czerwono-niebieski symbol ostatecznej jedności. Kolory niebieski, czerwony i biały to symbole czujności, wytrwałości i niewinności. Wokół symbolu znajdują się cztery trygramy oznaczające: niebo – ziemię – ogień – wodę.

Biel jest narodową barwą Koreańczyków – jest symbolem czystości / niewinności oraz ducha pokoju i sprawiedliwości.


13 czerwca 2000 przywódcy obu Korei, Kim Dzong-Il oraz Kim Dae-Jung, spotkali się w Pjongjang. Podpisali tam układ, według którego obydwa kraje zobowiązują się do podjęcia niezależnych starań, dążących do zjednoczenia kraju, oraz połączenia rozdzielonych (przez konflikt polityczny) rodzin. Oprócz tego Republika Korei zobowiązała się pomóc północnemu sąsiadowi poprzez wzmożone inwestycje. 

   

            "Flaga Zjednoczenia" używana przez wspólnie

                     startujących sportowców obu Korei


Władze obu krajów bardzo poważnie podchodzą do kwestii zjednoczenia. Szereg rozmów na temat zjednoczenia obu państw koreańskich miało już miejsce, niestety żadna z nich nie przyniosła rozwiązania, głównie ze względu na różnice ideologiczne i polityczne. W świadomości Koreańczyków jednakże nie ginie myśl o kulturowej i narodowej bliskości obu państw, a wiele rodzin podzielonych jest sztuczną granicą. Należy zauważyć, że od czasu formalnego zakończenia wojny koreańskiej w 1953 roku obie Koree nie podpisały traktatu pokojowego, a więc oficjalnie są jeszcze w stanie wojny. Przeszkodą w ponownym zjednoczeniu może być także strach samych Koreańczyków przed potencjalnymi problemami jakie mogą z tego wyniknąć. Obie Koree rozwijają się niezależnie, toteż ich gospodarka znajduje się na różnym poziomie. Kulturowo oba kraje też zaczynają się różnić, jednakże starokoreańskie tradycje i kultura są powszechnie znane.

Nasz adres
Miński Klub Sportowy "TAEKWON-DO"
ul. Dąbrówki 28/1 (nad "Biedronką")
05-300 Mińsk Mazowiecki
Bank
PLN: 84 1020 4476 0000 8102 0079 0840
EUR: 57 1020 4476 0000 8002 0417 5220 (IBAN)
SWIFT: BPKOPLPW


Adres korespondencyjny
Jacek Łuniewski
ul. Szpitalna 17/53
05-300 Mińsk Mazowiecki


E-mail
jacektkd@wp.pl
Telefony
RECEPCJA KLUBU
787 796 064 od godz. 17.00
Trener Taekwon-Do
608 497 616
Trener Fitness / Pływanie
602 361 229
Copyright 2013 MKS „TAEKWON-DO”