38. Seniorów i 29. Juniorów Mistrzostwa Europy w Taekwon-Do ITF – 17-21.04.2024, Lublin

W dniach 17-21 kwietnia 2024 roku w Lublinie odbyły się 38. Mistrzostwa Europy Seniorów i 29. Mistrzostwa Europy Juniorów w Taekwon-Do ITF. W zawodach wzięło udział 697 zawodników z 31 krajów – w tym reprezentacja narodowa Polski.

Wyjazd naszych kadrowiczów na mistrzostwa poprzedziło zgrupowanie Reprezentacji Polski Kobiet i Mężczyzn, które odbyło się w dniach 10-14 kwietnia w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale.

Reprezentacja Polski zdobyła na mistrzostwach w sumie 44 medale – 12 złotych, 12 srebrnych i 20 brązowych.

W kadrze na mistrzostwa znalazło się aż dziewięcioro przedstawicieli Mińskiego Klubu Sportowego TAEKWON-DO: Helena Kędziora II DAN i Karolina Łuniewska II DAN w kadrze seniorskiej oraz Michał Branicki I DAN,  Natalia Kuć I DAN, Julia Michalik I DAN, Wiktoria Owczarska I DAN, Maciej Pieńkowski I DAN, Maciej Połaski I DAN i Wiktoria Szczepańska I DAN w kadrze juniorów.

Nasi klubowicze zdobyli na Mistrzostwach Europy 7 medali.

Natalia Kuć została Mistrzynią Europy w walkach juniorek w kategorii do 53kg oraz w konkurencji układów formalnych juniorek stopni I DAN.

Mistrzostwo Europy w konkurencji drużynowych układów formalnych juniorek, wraz z koleżankami z drużyny, zdobyły: Natalia Kuć, Julia Michalik i Wiktoria Owczarska.

Wicemistrzami Europy w konkurencji drużynowych testów siły juniorów, wraz z kolegami z drużyny, zostali: Michał Branicki i Maciej Pieńkowski.

Brązowe medale mistrzostw zdobyli: w konkurencji indywidualnych testów siły juniorów zdobył Michał Branicki, Natalia Kuć w konkurencji walk drużynowych juniorek oraz Natalia Kuć i Wiktoria Szczepańska w konkurencji drużynowych testów siły juniorek.

Reprezentacja Polski Juniorów zajęła 1. miejsce w klasyfikacji medalowej imprezy wyprzedzając reprezentacje Ukrainy oraz Irlandii.

W mistrzostwach uczestniczyli także: Karol Łuniewski IV DAN – jako jeden z arbitrów zawodów oraz Piotr Kuźmicz I DAN jako członek zespołu sędziowskiego IT.

Wszystkim naszym klubowiczom gratulujemy udziału i wyników w Mistrzostwach Europy!