TAEKWON-DO

Miński Klub Sportowy „TAEKWON-DO”

ul. Dąbrówki 28/1 (nad „Biedronką”)
05-300 Mińsk Mazowiecki

TAEKWON-DO

Miński Klub Sportowy „TAEKWON-DO”

ul. Dąbrówki 28/1 (nad „Biedronką”)
05-300 Mińsk Mazowiecki

Taekwon-do

FITNESS

Pływanie

Sekrety treningu

„Stare azjatyckie przysłowie mówi, że nawet Niebo nie sprawi, aby sumienny pracownik stał się osobą ubogą. Jednak w Taekwon-Do, sama pracowitość i intensywny trening nie pomoże w wypracowaniu jakości technik. Wręcz przeciwnie, wskazówki złego lub niewykwalifikowanego instruktora są gorsze niż nie uczenie się w ogóle, ponieważ ruchy wykonywane w zły sposób nie tylko zmniejszają moc technik, ale wymagają także ogromnej ilości czasu, aby je potem poprawić. Z drugiej strony przy wskazówkach instruktora z właściwą wiedzą adept, który trenuje szczerze i z oddaniem poznaje prawdziwe techniki Taekwon-Do w stosunkowo krótkim czasie i przy mniejszym wysiłku”.

(Gen. Choi Hong Hi, Encyklopedia Taekwon-Do, Tom I)


Generał Choi Hong Hi zawsze podkreślał, że „Taekwon-Do jest bardzo łatwe i proste, jeżeli zrozumie się jego sens i istotę”.

Niezależnie od poziomu ćwiczących i instruktora prowadzącego zajęcia należy pamiętać o siedmiu zasadach, które Generał Choi Hong Hi nazwał „Sekretami treningu Taekwon-Do”.

Ich przestrzeganie pozwoli zrozumieć sens powstania i zastosowania technik Taekwon-Do, zbuduje solidne podstawy u ćwiczących i będzie procentować w życiu codziennym, także poza salą treningową.


Sekrety treningu Taekwon-Do:

1. Każdy ruch ma swój cel, sposób wykonania i metodykę nauczania, które należy znać i zawsze o nich pamiętać.


2. Dystans (odległość) oraz kąty uderzeń i bloków powinny być tak dobrane, aby zapewnić jak największą ich efektywność. Walka polega na pokonaniu przeciwnika jednym ciosem (dotyczy walki realnej, a nie zawodów sportowych).


3. Każdy ruch rozpoczynamy ruchem wstecznym (technikę wykonujemy z zamachu – rozpędu wstecznego). Rozpoczętego ruchu nie zatrzymujemy, kontynuujemy wykonanie od początku do końca.


4. Wykonanie techniki wymaga jednego wydechu, z wyjątkiem ruchów połączonych. Prawidłowego oddychania należy uczyć od pierwszych zajęć, jest to niezbędne do uzyskania prawidłowej szybkości technik i ograniczenia zmęczenia. Wydech powinien być jak najkrótszy i rozpoczynać się w dolnej części brzucha.


5. Podczas przygotowania do wykonania techniki ramiona i nogi powinny być odpowiednio ugięte i rozluźnione. Zapewni to utrzymanie równowagi (przez obniżenie środka ciężkości ciała), płynność i harmonijne wykonanie ruchu.


6. Fala. Wykonanie ciosu, czy bloku z gwałtownym obniżeniem środka ciężkości dodaje ruchowi siły. Dzięki temu uzyskujemy złożenie wektorów bezwładności, masy ciała oraz siły pracujących rąk i nóg – w konsekwencji wzrost skuteczności techniki. W Taekwon-Do środek ciężkości ciała powinien przemieszczać się po linii sinusoidalnej.


7. Wydech, ruch rąk i nóg muszą być zakończone jednocześnie – w tym samym ułamku sekundy. W wykonanie techniki powinno być zaangażowane całe ciało. Ruch rozpoczynają duże grupy mięśniowe (wolniejsze), kończą mięśnie małe, lecz szybkie. W ruchu powinny brać udział także mięsnie brzucha i obręczy biodrowej.

FITNESS

Pływanie

Kalendarz wydarzeń

Licencja PZTKD

Oświadczenie trening

Masz aktualne badania lekarskie?

Cennik egzaminów PZTKD

Karta egzaminacyjna

Honorujemy karty SportBENEFITS

Aktualności

Życzenia na Wielkanoc

Życzenia na Wielkanoc

Życzenia na WielkanocZ okazji Świąt Wielkanocnych chcielibyśmy złożyć naszym Klubowiczom, ich Rodzinom oraz naszym Przyjaciołom życzenia pokoju, wiary i...

czytaj dalej

Miński Klub Sportowy "TAEKWON-DO"

Taekwon-Do

Miński Klub Sportowy 1994

Taekwon-Do

11 + 8 =

Infornacja:

  • Trener Taekwon-Do tel: 608 497 616
  • Trener Fitness / Pływanie tel: 602 361 229
Bank:
PLN: 84 1020 4476 0000 8102 0079 0840
EUR: 57 1020 4476 0000 8002 0417 5220 (IBAN)

SWIFT: BPKOPLPW

Miński Klub Sportowy „TAEKWON-DO”

Adres korespondencyjny:

Jacek Łuniewski

ul. Księżycowa 10
05-300 Targówka

ADRES KLUBU:

Miński Klub Sportowy „TAEKWON-DO”
ul. Dąbrówki 28/1 (nad „Biedronką”)
05-300 Mińsk Mazowiecki