TAEKWON-DO

Miński Klub Sportowy „TAEKWON-DO”

ul. Dąbrówki 28/1 (nad „Biedronką”)
05-300 Mińsk Mazowiecki

TAEKWON-DO

Miński Klub Sportowy „TAEKWON-DO”

ul. Dąbrówki 28/1 (nad „Biedronką”)
05-300 Mińsk Mazowiecki

Taekwon-do

FITNESS

Pływanie

Sala treningowa – REGULAMIN

„Do – jang jest miejscem gdzie młodzi i starsi, mężczyźni i kobiety, niezależnie od rasy lub wyznania, przychodzą ćwiczyć Taekwon-Do dla promowania swojej psychicznej, moralnej, fizycznej i kulturowej edukacji. Powinno to być  także miejsce gdzie tworzy się pewna „solidarność” pomiędzy ćwiczącymi  mającymi jeden wspólny  cel – propagowanie i rozwijanie szlachetności charakteru.

Oczywiście, aby spełnić wstępne warunki niezbędne do osiągnięcia tej idei, potrzebny jest dobrze wyszkolony – psychicznie i fizycznie – instruktor posiadający czarny pas. To jest podstawa dla każdego Do – jang. Sama sala treningowa musi być ponadto wyposażona w udogodnienia, sprzęt oraz posiadać ścisły regulamin pozwalający na zdyscyplinowanie umysłu i ciała każdego z adeptów.

Wielkość Do – jang i używany sprzęt powinny być dobrane w zależności od potrzeb oraz indywidualnego wyboru. Raz jeszcze, jedyną rzeczą w której nie może być kompromisu jest jakość instruktora prowadzącego zajęcia”.

(Gen. Choi Hong Hi, Encyklopedia Taekwon-Do, Tom II)


W tradycji koreańskiej określeniem Do-jang określa się miejsca wspólnej praktyki mającej na celu doskonalenie ducha i ciała.

Nazwę tą noszą pomieszczenia przeznaczone do wspólnych medytacji w klasztorach buddyjskich oraz sale treningowe, gdzie ćwiczy się sztuki walki.

Do-jang Taekwon-Do powinno być takim miejscem, w któym wszyscy ćwiczący mogą doskonalić sztukę Taekwon-Do oraz rozwijać się duchowo, moralnie i fizycznie.


Od 2005 roku, w nowej siedzibie klubu, mamy własną salę treningową, szatnie, prysznice i wszelkie udogodnienia potrzebne do doskonalenia Taekwon-Do – koreańskiej sztuki samoobrony.


„Do-jang jest miejscem świętym dla adepta Taekwon-Do, gdzie może on wsłuchiwać się w brzmienie wiedzy oraz wykuwać swoje umiejętności”

(Gen. Choi Hong Hi)


REGULAMIN SALI TRENINGOWEJ

 1. Na salę treningową wchodzimy wyłącznie za zgodą trenera lub instruktora.
 2. Ukłoń się zawsze, gdy wchodzisz lub wychodzisz z sali treningowej. W ten sposób pokazujesz swój szacunek do sztuki walki, swojego instruktora oraz innych ćwiczących.
 3. Bądź obecny, przebrany i gotowy do treningu przynajmniej 5 minut przed rozpoczęciem zajęć. Gdy się spóźniasz przeszkadzasz innym w treningu.
 4. Nie opuszczaj sali bez zgody swojego instruktora.
 5. Podczas treningu nie ma miejsca na głośną rozmowę, śmiech lub jakiekolwiek niegrzeczne zachowanie.
 6. Wszyscy uczniowie powinni być grzeczni i wyrozumiali. Starsi uczniowie powinni dawać dobry przykład dla młodszych i pomagać im, jeśli jest to potrzebne.
 7. W sali treningowej do instruktora należy się zwracać „Trenerze”, „Panie trenerze” lub „Sabum Nim”, aby w ten sposób okazać mu grzeczność i szacunek.
 8. Każdy, kto zastępuje instruktora powinien być traktowany jak sam instruktor, czyli z tą samą grzecznością i szacunkiem.
 9. Strój treningowy, powinien być zawsze czysty i poprawnie założony.
 10. Ze względów bezpieczeństwa zabronione jest podczas treningu noszenie biżuterii oraz innych ozdób. Długie włosy muszą być spięte.
 11. Zabrania się wchodzenia na salę treningową w obuwiu, wnoszenia i spożywania produktów spożywczych lub napojów.

FITNESS

Pływanie

Kalendarz wydarzeń

Licencja PZTKD

Oświadczenie trening

Masz aktualne badania lekarskie?

Cennik egzaminów PZTKD

Karta egzaminacyjna

Honorujemy karty SportBENEFITS

Aktualności

Życzenia na Wielkanoc

Życzenia na Wielkanoc

Życzenia na WielkanocZ okazji Świąt Wielkanocnych chcielibyśmy złożyć naszym Klubowiczom, ich Rodzinom oraz naszym Przyjaciołom życzenia pokoju, wiary i...

czytaj dalej

Miński Klub Sportowy "TAEKWON-DO"

Taekwon-Do

Miński Klub Sportowy 1994

Taekwon-Do

15 + 4 =

Infornacja:

 • Trener Taekwon-Do tel: 608 497 616
 • Trener Fitness / Pływanie tel: 602 361 229
Bank:
PLN: 84 1020 4476 0000 8102 0079 0840
EUR: 57 1020 4476 0000 8002 0417 5220 (IBAN)

SWIFT: BPKOPLPW

Miński Klub Sportowy „TAEKWON-DO”

Adres korespondencyjny:

Jacek Łuniewski

ul. Księżycowa 10
05-300 Targówka

ADRES KLUBU:

Miński Klub Sportowy „TAEKWON-DO”
ul. Dąbrówki 28/1 (nad „Biedronką”)
05-300 Mińsk Mazowiecki